Академічний симфонічний оркестр обласної філармонії

СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР Івано-Франківської обласної філармонії

створений у 2008 році. Учасники колективу – випускники, студенти та викладачі музичних закладів Івано-Франківська, Львова, Києва, Харкова, Одеси.

Репертуар оркестру не обмежений ані формами творів, ані географією чи часом їх написання, оркестр з превеликим задоволенням відтворює музику попередніх епох і з неменшим ентузіазмом бере участь у музичних перформансах сьогодення. Зі сцени звучить як масштабна багато частинна симфонія, так і симфонічна мініатюра.
Оркестр співпрацює з багатьма українськими та зарубіжними виконавцями: Олегом Рудницьким, Етеллою Чуприк, Йожефом Єрмінем, Олександром Козаренком (фортепіано, м. Львів), Олегом Полянським (фортепіано, Німеччина), Мартою Турянською (скрипка, м. Львів), Івонне Смейлерс (Німеччина), Олександр Семчук (Італія), Христина Грицюк-Бурсьє та Бенжамін Бурсьє (скрипка, Франція), Олександром Пірієвим (віолончель, м. Київ), Анна Стефанова (Велика Британія), Марія Максакова (сопрано, м. Київ) та диригентами: Вінстоном Фогелем (США), Романом Реваковичем (Польща), Полом Генрі (Англія), Душаном Штефаником (Словаччина), Жаном П’єром Віаром (Франція), Микола Лисенко (м. Київ), Катальдо де Пальма (Італія) та іншими.

Упродовж 2008-2017 років оркестр очолювали: заслужений діяч мистецтв України Руслан Дорожівський, Назар Яцків, Дмитро Злотник (Литва), заслужений артист України Віктор Олійник, з 2017 року головний диригент оркестру – Сергій Черняк.
Взимку 2018-2019 симфонічний оркестр вперше гастролював закордоном містами Іспанії.

З серпня 2017 року колектив очолює диригент Сергій Черняк, який до того працював художнім керівником та диригентом камерного оркестру Тернопільської обласної філармонії, диригентом академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії, художнім керівником та головним диригентом академічного камерного оркестру Рівненської обласної філармонії. У творчому доробку диригента постановки вистав: Р. Леонковало «Паяци», П. Масканьї «Сільська честь», Ш. Гуно «Фауст», П.Чайковський «Євгеній Онегін», П.Чайковський «Іоланта», М. Лисенко «Запорожець за Дунаєм», С. Рахманінов «Алеко»; концертне виконання: М.Римський-Корсаков «Царева наречена», Дж.Верді «Травіата». Гастролював маестро Польщею, Німеччиною, Австрією, Білоруссю, Росією, Угорщиною.

Сергій Черняк народився 19 червня 1973 року в місті Кременці Тернопільської області.
У 1980—1988 роках навчався в середній школі № 1 м. Кременця. З 1984 по 1988 також навчався у Кременецькій школі мистецтв імені М. Вериківського по класу валторни. Став лауреатом юнацьких конкурсів «Творчість юних».
У 1988—1992 роках навчався у Тернопільському обласному державному музичному училищі імені Соломії Крушельницької на відділі духових та ударних інструментів по класу валторни, викладач — Б. Процак. Протягом цих років також працював артистом муніципального духового оркестру «Галицькі сурми».
У 1992—1997 роках навчався у Вищому музичному інституті імені М. Лисенка у Львові на кафедрі оперно-симфонічного диригування у класі професора Юрія Луціва та доцента З. Остафійчук.
Під час навчання в 1995—1997 роках працював художнім керівником та диригентом учнівського симфонічного оркестру Львівської спеціалізованої музичної школи-інтернату, а також диригентом, та суфлером Оперної студії ВДМІ ім. Лисенка. За успіхи в навчанні удостоєний стипендії Львівської обласної ради, як найкращому студенту факультету (імені М. Колесси).

Після закінчення Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка стажувався у Національній опері України під керівництвом Івана Гамкала. Під час стажування працював суфлером оперної трупи театру, а також викладачем Київського державного вищого музичного училища імені Р. М. Глієра, концертмейстером Київського Національного університету культури та мистецтв, а також головним адміністратором Київського муніципального камерного хору «Хрещатик».
У 2001 році запрошений на посаду художнього керівника та диригента камерного оркестру Тернопільської обласної філармонії.
З 2001 по 2008 роки працював викладачем і диригентом студентського симфонічного оркестру Тернопільського музичного училища та художнім керівником і диригентом студентського камерного оркестру інституту культури та мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
З 2008 по 2014 рік — диригент Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії та художній керівник і головний диригент Оперної студії інституту культури та мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, а також викладач і диригент студентського естрадно-симфонічного оркестру вище згаданого вишу.
У 2014—2015 роках — художній керівник і головний диригент камерного оркестру Тернопільської обласної філармонії. У 2015 — 2017 роках  — художній керівник і головний диригент Академічного камерного оркестру Рівненської обласної філармонії.
З червня 2017 року очолює симфонічний оркестр обласної філармонії імені Іри Маланюк, який у вересні здобув почесне звання «академічного».

Відтворити відео
Догори