Оксана Кречко

Оксана Кречко

Оксана Кречко – солістка Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк. З 2010р. Лауреат ІІ премії 2009 р. та дипломант всеукраїнського конкурсу молодих вокалістів ім. Ірини Маланюк (Івано-Франківськ), лауреат (ІІ премія), учасниця Всеукраїнського проекту «Схід-Захід – разом» (Донецьк, 2010), фестивалю «Коляда на Майзлях» (2015-2016рр.).
Закінчила Калуське державне училище культури і мистецтв, Інститут мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника музичний факультет, спеціальність вокал. Клас викладача професора, народної артистки України Христини Фіцалович. Підчас навчання брала участь у студентській постановці опери Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» (партія Одарки), представляла Україну на міжнародному фестивалі «Співи Адвенту» Відень (Австрія 2009р.). У жовтні 2011р. разом з солісткою філармонії Іриною Ключковською мала сольний концерт, де звучали арії, романси та пісні українських та зарубіжних композиторів, також виступали дуетом з Іриною у вокально-інструментальному ансамблі «Любисток» у репертуарі якого була переважно українська, як народна так і авторська музика. Цей колектив багато концертував у освітніх закладах міста та області, мав багато схвальних відгуків від вчителів, а що дуже важливо, від дітей. 20 грудня 2012р. відбувся вечір оперетти, у якому разом з іншими солістами філармонії брала участь О.Кречко. З січня 2013р. Оксана Кречко є солісткою ансамблю народної музики «Бревіс» (художній керівник Я.Бибик), з цим колективом виконує обробки українських народних та авторських пісень. В грудні 2013р. з «Бревісом» та ін. колективами та солістами філармонії брала участь у концертній інсценізації – «Українські вечорниці». 9 квітня 2013р. у рамках авторського проекту Т.Дранчук «Оперний феєрверк» відбулася прем`єра концертної постановки опери В.А. Моцарта «Весілля Фігаро», де Оксана Кречко виконувала партію Сюзанни, ця опера у червні цього ж року прозвучала у коломийському драматичному театрі ім. І. Озаркевича. 19 березня 2015р. мала сольний концерт у супроводі ансамблю народної музики «Бревіс», Ольга Павлюк (рояль), Назарій Михайлюк (гітара). Співала дуєтом з солістом Миколою Сисаком (тенор). У програмі концерту звучала музика В.Івасюка. У червні 2015р. з ансамблем народної музики «Бревіс» та Солістом філармонії Миколою Сисаком, була на гастролях у Сербії. Де виступали на Фестивалі української культури. Доброю традицією стала участь Оксани у вокальних вечорах, що відбуваються у малій залі філармонії де звучить переважно камерна музика у супроводі роялю. Акомпонує солістці у таких концертах – Ольга Банашек та Ольга Павлюк. Також Оксана Кречко виступає з симфонічним оркестром, академічним камерним оркестром Harmonia Nobile (художній керівник – народна артистка України Наталія Мандрика) та струнним ансамблем «Quatro Corde» (художній керівник – Анжела Приходько). 5-го квітня 2016 р. мала сольний концерт де звучали арії та романси. У вересні 2016 р. представляла Україну в Польщі на міжнародному економічному форумі. Активна учасниця культурних заходів міста. Є солісткою духового оркестру ЦНД, художній керівник та диригент якого Степан Єднак. У репертуарі: арії, романси, пісні українських та зарубіжних композиторів, обробки народних пісень.
У 2017 році гастролювала разом з академічним камерним оркестром Harmonia Nobile до Італії. В 2018 році разом з муніципальним оркестром народної музики «Рапсодія» (керівник – заслужений артист України Любомир Никорак) концертували містами Іспанії.

Відтворити відео
Догори