СОЛОСПІВИ ВАСИЛЯ БАРВІНСЬКОГО
18:30 to 20:00 - 20.02.2024
Івано-Франківська Обласна Філармонія імені Іри Маланюк, м. Івано-Франківськ вул. Л. Курбаса, 3 Як добратися

СОЛОСПІВИ ВАСИЛЯ БАРВІНСЬКОГО

Солістка Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк

Оксана КРЕЧКО (вокал)

Ольга БАНАШЕК (фортепіано)

Любов ЛИТВИНЧУК (скрипка)

Художнє слово – Христина КОБИЛЬЧУК

Солоспіви В. Барвінського – надзвичайно різноманітні. Вони суттєво відрізняються один від одного, адже, у відповідності до фабули тексту, композитор застосовує зовсім відмінні засоби музичної мови, ладово-гармонічну основу, тональні відхилення, ілюстративний колорит акомпанементу.

Твори «Пісня пісень» (сл. В. Маслова-Стокіза для сопрано, скрипки та фортепіано) та «Ой люлі, люлі» (сл. Т. Шевченка) були написані на особисте замовлення оперної співачки О. Любич-Парахоняк, яка прагнула збагатити свій концертний репертуар.

«Колисанку» (сл. Г. Чупринки) композитор  присвятив власним дітям, яку також залюбки виконувала О. Любич-Парахоняк.

Романс «У мене був коханий, рідний край» (сл. Г. Гейне) – це цілісна вокальна мініатюра, в якій поєднані речитативність з мелодикою, викладеною на своєрідну гармонійну основу.

В основі солоспіву «Ой сумна, сумна темна ніченька» – сербська народна пісня.

У 1933 р. композитор написав прекрасні солоспіви «Сонет» та «Ноктюрн», який відомий під назвою «Місяцю-князю» –  неймовірно захоплюючий, чарівний твір, музика якого не може залишити байдужою найсуворішого скептика. Слова поезії І. Франка, що змальовують атмосферу ночі, оспівані у музиці В. Барвінського. Вокальна партія випливає з народної пісенної основи, мелодійна, мальовнича, органічно зливається з текстом поезії. Цей твір можна справедливо віднести до кращих зразків української вокальної лірики.

Захоплення Франковою поезією спонукало композитора до написання ще однієї вокальної перлини. Це – «Сонет» на вірш «Благословенна будь».

Виконавці відчували та продовжують відчувати непідкупну чарівність камерних творів композитора і, включаючи їх до свого репертуару, пропагують творіння В. Барвінського.

Мистецький ансамбль у складі Оксани КРЕЧКО (вокал), Ольги БАНАШЕК (фортепіано), Любові ЛИТВИНЧУК (скрипка) та Христини КОБИЛЬЧУК (художнє слово) презентують унікальну концертну програму.

Квитки в касі філармонії та онлайн: https://ivanofrankovsk.karabas.com/ua/solospivi-vasilya-barvinskogo-1/order/

Organizer

Schedule

  • 18:30 - 20:00 :

Експортувати подію

Location

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори